اگر می خواهید فروشنده هنگی بی شوید باهم قوانین آن را مرور کنیم:

اگر برای خواندن این مطلب وارد سایت هنگی بی شده‌اید، احتمالا صاحب یک زنبورستان هستید. فرقی نمی‌کند زنبورستان شما بزرگ یا کوچک باشد،در شهر باشید یا روستا مهم این است که شما به فکر توسعه کسب وکار خود باشید .

برای رسیدن به این هدف حتما دغدغه های زیادی مانند بازاریابی،تبلیغات؛برندسازی و… دارید و از هزینه زیاد آن می ترسید.
ما در هنگی بی به شما کمک می کنیم این دغدغه ها نداشته باشید و فقط روی تولید عسل و فراورده های با کیفیت تمرکز کنید ما به صورت کاملا رایگان بدون هیج هزینه اضافی کنار شما خواهیم بود. تا بتوانید کسب وکار خود را توسعه دهید.

شرایط عضویت به عنوان زنبوردار هنگی بی به شرح زیر است،رعایت تک تک این بندها ضروری و لازم الاجراست:

قانون اول : در صورتی که فروشنده‌ فقط محصولات خود را در هنگی بی عرضه کند به ازای هر فروش محصول ۸۰٪ مبلغ فروش به وی تعلق می‌گیرد و ۲۰٪ باقیمانده به عنوان سهم مشارکت به هنگی بی  تعلق می‌گیرد. در صورتی که فروشنده علاوه بر سایت هنگی بی در سایت شخصی خود، محصول یا محصولاتی را در سایر مارکت ها یا سایت ها نیز عرضه کند، حتی اگر آن محصول در هنگی بی  توسط ایشان عرضه نشده باشد، 1۰% از سهم مشارکت فروش کلیه محصولات وی کسر و سهم فروشنده از هر فروش 7۰% خواهد بود.

تبصره اول : در صورتی که فروشنده، عرضه محصول در سایر فروشگاه ها را اعلام نکند و پس از گذشت مدتی این امر برای مدیران هنگی بی مشخص شود هنگی بی  حق دارد کلیه پرداخت های صورت گرفته به فروشنده را اصلاح کند و مابه التفاوت مبالغ واریزی بر مبنای سهم مشارکت ۸۰% را از موجودی باقیمانده فروشنده کسر یا در صورت نداشتن موجودی کافی در حساب کاربری فروشنده، نسبت به دریافت مابه التفاوت به صورت نقدی و یا اعتباری اقدام کند و حق هرگونه اعتراض نسبت به این موضوع از فروشنده خاطی سلب می شود

قانون دوم :هنگی به جز در شرایط خاص؛ بسته به میزان نیاز خود و فقط برای عسل طبیعی با ساکاروز زیر 1 درصد حاضر به خرید عسل طبیعی خواهد شد در سایر موارد تحت هیچ شرایط محصولات را از زنبوردار نمی خرد. هنگی پلت فرمی است که به زنبورداران اجازه می دهد محصولات خود را به فروش برسانند.

قانون سوم :انجام ازمایش بر روی عسل وظیفه زنبوردار بوده و می بایست در یکی از ازمایشگاه های مورد تایید جهاد کشاورزی یا دانشگاه ها محصول خود را ازمایش کرده و در کنار هر محصولی که ارسال می کند یک برگه کپی شده از نتیجه ازمایش محصول را ارسال کند.

قانون چهارم :محصولات باید از بسته بندی زیبا،مناسب و مقاوم برخوردار باشند؛در صورتی که تهیه بسته بندی برای زنبوردار مقدور نباشد هنگی بی تلاش می کند نهایت همکاری خود را برای تهیه بسته بندی مناسب در قبال دریافت هزینه انجام دهد.

قانون پنجم:حداقل مبلغ تسویه حساب با فروشندگان 30000۰ تومان و مضربی از 100٫۰۰۰ تومان است.

تبصره دوم: در صورتی که فروشنده قصد داشته باشد همکاری خود را با هنگی بی خاتمه دهد می باید کلیه قوانین و شرایط مربوط به خاتمه همکاری را رعایت کند و تسویه حساب نهایی با فروشنده تابع قوانین مربوطه خواهد بود.

قانون ششم: تسویه حساب با فروشندگان هفته ای ۱ مرتبه در روز سه شنبه انجام می شود

تبصره سوم:درخواست های تسویه حساب می باید حداقل ۲ روز پیش از روز تسویه حساب ارسال شده باشند. در غیر این صورت تسویه حساب به اولین مرحله تسویه پس از گذشت این زمان موکول خواهد شد. همچنین در صورت بروز هرگونه مشکل در انجام پرداخت ها (اعم از وجود مشکلات در واحد مالی یا مشکلات در سایت و ….) هنگی بی این حق را دارد تا درخواست های برداشت تایید شده را با یک مرحله تاخیر اجرا نماید)

تبصره چهارم: واریز مبالغ ثبت شده در درخواست وجه فروشندگان صرفا به شماره شبای ثبت شده توسط فروشنده انجام می گیرد و فروشندگان فقط در شرایطی می توانند درخواست وجه خود را ثبت کنند که قرارداد امضا شده را به همراه مدارک مورد نیاز اعم از کپی پشت و روی کارت ملی فرد امضا کننده قرارداد، شماره تلفن ثابت و همراه، شماره حساب، شماره کارت و شماره شبای حساب به نام فرد امضاکننده قرارداد در اختیار هنگی بی قرار داده و هویت ایشان در هنگی بی به ثبت رسیده باشد.

قانون هفتم:در صورتیکه فروشنده به درستی محصول خود را پشتیبانی نکند (شامل پاسخگویی به سوالات، درج اطلاعات صحیح محصول؛عدم ارائه نتیجه آزمایشگاه، و ….) با تقاضای درخواست وجه وی موافقت نمی شود و در صورت تکرار عدم پشتیبانی، وجوه حاصل از فروش محصول از حساب فروشنده کسر می شود

قانون هشتم:هر گونه تبلیغ و یا لینک دادن به سایت های دیگر در بین توضیحات یک محصول و تیکت پشتیبانی موجب حذف آن محصول از هنگی بی شده و در صورت تکرار چنین مواردی فروشنده جریمه نقدی خواهد شد.

قانون نهم:فروشندگان موظف به پشتیبانی از خریداران هستند و چنانچه در هر زمان تصمیم به قطع همکاری با هنگی بی را بگیرند یا قصد عدم ارائه هریک از محصولات در هنگی بی  را داشته باشند می باید حداقل به مدت10 روز  از آخرین فروش هریک از محصولات، تصمیم خود را به صورت رسمی اعلام کند.

قانون دهم:هنگی بی در قبال حفاظت کامل از اطلاعات شخصی فروشنده مسئول بوده و فقط در صورت دریافت حکم قضائی اطلاعات شخص مورد تقاضا را بنا بر ضرورت قانونی در اختیار مقام قضائی قرار خواهد داد.

قانون یازدهم:فروشنده یا همان زنبوردار متعهد است که محصول طبیعی و ارگانیک را در هنگی بی به فروش برساند در صورتی که برای مشتری یا هنگی بی مشخص شود که زنبوردار از عسل یا فراورده های عسل بی کیفیت و فاقد استاندار ها وزارت بهداشت و صنایع غذایی استفاده کرده تا سقف 1 میلیون تومان وی را جریمه کند و در صورت تکرار از پلت فرم حذف می شود.

قانون دوازدهم: توافقنامه فروش محصول در هنگی بی تابعی است از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین تجارت الکترونیک است و از آنجا که این قوانین و توافقات در سطح کشور و بین الملل به طور آنلاین و ماهانه امکان تغییر دارند، هنگی بی  حق تغییرات آتی در توافقنامه را بر خود محفوظ می داند و نسخه توافقنامه به روز شده را از طریق لینک به صفحه توافقنامه در وب سایت هنگی بی  در دسترس عموم قرار خواهد داد. ضمنا هنگی بی  مسئولیتی نسبت به اطلاع رسانی نفر به نفر در خصوص تغییرات احتمالی نداشته و فروشنده می بایست موارد را عندالزوم با مراجعه به وب سایت هنگی بی کنترل نماید.

قانون سیزدهم :فروشنده ضمن امضای تمام صفحات این قرارداد، موظف است همواره از طریق لینک به صفحه توافقنامه در وب سایت هنگی بی  ، تغییرات احتمالی و الحاقیه های آتی را رصد کرده و در صورت عدم موافقت با هریک از تغییرات توافقنامه (حداکثر تا ۲۴ ساعت) درخواست خود را مبنی بر قطع همکاری برای هنگی بی ارسال کند و عدم انجام این کار پس از ۲۴ ساعت به منزله قبول کلیه مفاد و تغییرات است.

قانون چهاردهم:فروشنده یا زنبوردار حق ندارد از قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران اعم از قوانین جزایی، مدنی، مالی، تجاری، بانکی، مالیاتی، گمرکی، اداری و به طور خاص قانون تجارت الکترونیک، قانون جرائم رایانه ای و قانون مبارزه با پول شویی و کلیه قوانین و آیین نامه های مصوب در این زمینه  تخطی کند.

قانون پانزدهم:فروشنده موظف است سفارشات ثبت شده را با توجه به ضوابط و زمان تعیین شده در پنل خود، به ‌صورت محموله آماده، در لفاف مناسبی بسته ‌بندی کند، رسید تحویل کالا را پرینت و درون بسته بندی قرار دهد همچنین نسخه رسید تحویل پست را روی بسته بچسباند. در پنل مدیریتی خود، وضعیت سفارش را بروز کند تا مامور حمل و نقل بسته را تحویل بگیرد .

قانون شانزدهم:قیمت عسل و فراورده های آن با نظر زنبوردار و با توجه به عواملی مانند کیفیت،بسته بندی؛حجم تولید زنبوردار؛نوع عسل و… تعیین می شود. هرچند که مشاوره های تخصصی توسط تیم بازاریابی هنگی بی به زنبوردار ارائه می شود.

قانون هفدهم: فروشنده موظف است نظرات کاربران ، انتقادات و پیشنهادات و سوال مشتری درباره محصولات را سریعا پاسخ دهد.

قانون هجدهم:مسئولیت صدور فاکتور فروش و سند برگشت از فروش برای مشتری، بر عهده زنبوردار است.

قانون نوزدهم:در صورت اشتباه فروشنده و درج قیمت پایین تر از قیمت واقعی ، متعهد است کالا را با همان قیمت درج شده در درگاه اینترنتی هنگی بی تحویل مشتری نماید. در هر حال پاسخگویی به خریدار در مراجع رسمی به عهده فروشنده می‌باشد.

قانون بیستم:فروشنده موظف است پنل خود را اداره کرده و اجازه واگذاری حساب خود به فروشنده دیگری را ندارد.در صورت عدم توانایی مدیریت پنل می تواند با مسئول پشتیبانی هنگی بی تماس برقرا کند تا راهنمایی های لازم صورت گیرد.

قانون بیست و یک: کالای ثبت شده توسط فروشنده پس از تایید هنگی بی روی سایت قرار میگیرد .

قانون بیست و دوم: از کنسل کردن سفارش مشتری به دلایلی مثل قیمت اشتباه، عدم موجودی و … جدا خودداری کنید. در‌صورت موجود بودن محصول در سایت و سفارش مشتری از آن کالا، فروشنده ملزم به ارسال کالا است، بنابراین فروشنده باید میزان موجودی محصولات خود را در پنل به‌روز نگه داشته و در صورت نداشتن موجودی، کالا را غیر فعال کند.

تبصر پنجم:

جریمه: لغو سفارش مشتری توسط فروشنده به دلایل زیر:

الف)عدم موجودی کالا در انبار فروشنده

ب)فروش کالاهای ممنوعه

ج)تاخیر در تامین و ارسال کالا از سمت فروشنده

د)اشتباه در قیمت‌گذاری

منجر به جریمه ای بین (حداقل ۱۰۰،۰۰۰ ریال – حداکثر ۵،۰۰۰،۰۰۰ ریال) خواهد شد..

قانون بیست و سوم: زنبوردار می بایست به صورت انلاین یا تلفنی در دسترس تیم پشتیبانی باشدو به صورت مستمر پنل خود را چک کند.

قانون بیست و چهارم :فروشنده با تکمیل فرم ثبت نام و بارگزاری اولین محصول تمامی بندهای این قرار داد را پذیرفته است و می بایست به مفاد و تبصره های این قوانین پایبند باشد.